Am primit la redactie: "cum se arbitreaza liga a 4-a in Giurgiu"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Am primit la redactie: "cum se arbitreaza liga a 4-a in Giurgiu"

Mesaj  Admin la data de Mier Sept 30, 2009 8:49 am

Articolul a fost publicat pe saptamanagiurgiuveana.ro
Daca va intereseaza cum se arbitreaza in liga a 4-a Giurgiu,vizionati oricare meci si veti constata ca:
-delegarile de arbitrii si observatori se fac pe criterii de prietenie cu patronii de echipe mai "potente"(se poate observa asta si din frecventa delegarii aceluiasi central la aceiasi echipa);
-echipele mici,care cu greu,in acest moment de criza incearca sa supravietuiasca (culmea,unele jucand chiar fotbal) sunt persecutate in mod constant de aceiasi arbitri si observator care,normal,acorda constant note bune arbitrilor.
Este pacat ca,aceste cluburi,asociatii care au facut eforturi pentru a indeplini conditiile de participare in liga a 4-a(teren imprejmuit,echipa de juniori,vestiare)sunt tratate in bataie de joc de reprezentantii ajf giurgiu.
Ce interes au echipele "mari"?Greu de spus intrucat nu stiu cate dintre ele ar putea indeplini conditiile de participare si ar avea sustinerea financiara necesara pentru liga a 3-a.Poate.....vanzarea meciurilor din play-off?
Ce interes au arbitrii si observatorii?Usor de ghicit.
P.S.Si mai interesant este cum,desi regulamentul frf prevede expres pentru liga a 4-a doar 4 schimbari de jucatori,in giurgiu se pot face 5.Amuzant,nu?De aia se roaga la barajul pentru liga a 3-a echipele din alte judete sa pice cu castigatoarea de la Giurgiu.
Admin
Admin

Data de înscriere : 13/10/2008
Varsta : 30
Localizare : http://saptamanagiurgiuveana.tk

Vezi profilul utilizatorului http://saptamanagr.forumulmeu.ro

Sus In jos

Re: Am primit la redactie: "cum se arbitreaza liga a 4-a in Giurgiu"

Mesaj  alinagr31 la data de Vin Oct 02, 2009 11:16 am

pai si nu va era clar asta? Razz

alinagr31

Data de înscriere : 02/10/2009