Am primit la redactie: "cer ajutor de urgenta pentru viata (nu este o gluma)"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Am primit la redactie: "cer ajutor de urgenta pentru viata (nu este o gluma)"

Mesaj  Admin la data de Mar Sept 29, 2009 1:44 pm

Scris de Saptamana GR Marţi, 22 Septembrie 2009 07:58 > publicat aici.

Stimate domnule redactor sef,

Ma numesc Predescu Gheorghe,domiciliat in Bucuresti,str.Turnu Magurele nr.5,bloc c1b,sc.2,et.1,ap.46,sector 4, profesor pensionar,cu grav handicap cardiac permanent,conf.certif.nr.2802/16.12.2004, nascut in orasul giurgiu,la 22.iunie.1941 si in disperarea mea ,va cer ajutorul de a afla amanunte in legatura cu o situatie inedita,cred,pentru cazuistica dvs.,precum si a ma sfatui si monitoriza in timpul desfasurarii unor evenimente din viitorul apropiat,cand sunt chemat de Judecatoria Giurgiu,cu citatia din 16.sept.2009,in dosarul nr.8499/236/2009,pentru data data de 07.oct.2009,la ora 8,30,camera c8, in calitate de petent(pentru fond)- motivul fiind:"plangere impotriva rezolutiilor sau ordonantelor procurorului,de netrimitere in judecata(art.278 ind.1 c.p.p."). nedumerirea si spaima mea,deriva din faptul ca eu, nu am facut nici o data,vreo plangere catre Judecatoria Giurgiu si ma gandesc ca aceasta situatie este determinata de interventia Parchetului de pe langa tribunalul Giurgiu, pentru a fi pedepsit,deoarece i-am contestat solutiile date in dosarul penal nr.1640/P/2009, inclusiv la nivelul Parchetului General de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie. concret, in dosarul Parchetului nr.1640/P/2009,este vorba de trei hoti,care mi-au furat plasa de sarma ce imprejmuia terenul meu intravilan.din com.Calugareni,jud.Giurgiu, teren care pentru mine reprezenta (la recomandarea medicilor) o adevarata speranta de supravietuire. hotii au fost prinsi de politia calugareni,de la ei recuperandu-se doar 1o(zece) metri de plasa din totalul de 70 m.,au fost anchetati in dosarul de mai sus, si-au recunoscut in totalitate fapta,actionand in grup bine organizat si avand in acelas timp la Parchet,spre instrumentare ,4-5 dosare penale,pentru fapte asemanatoare in zona calugareni. deoarece Parchetul a apreciat ca "prejudiciul este modic"(1500 lei), ca fapta "a adus o atingere minima valorilor aparate de lege",ca "invinuitii au recunoscut comiterea faptei" si ca "nu au antecedente penale", concluzionand ca "plangerea petentului Predescu Gheorghe, este netemeinica", mi-a recomandat sa fac plangere in termenul legal,sau "pentru recuperaea prejudiciului,sa ma adresez cu actiune in fata instantei civile". Deoarece furtul si mai ales distrugerea gardului,mi-au provocat un soc foarte puternic,prin anularea sanselor mele de prelungire a vietii,nu m-am impacat cu ideea ca hotii au scapat nepedepsiti ,ca sansa mea de a recupera paguba este nula din cauza afectiunilor mele grave,cronice si ireversibile,acutizate si a lipsei de posibilitati financiare si am insistat ca Parchetul sa trimita dosarul in instanta, fapt care in final s-a si intamplat,primind de la Judecatoria Giurgiu,citatia din 07.sept.2009 ce face obiectul dosarului 8372/236/2009,in calitate de petent,in proces cu Bogdan Florin Gheorghe si altii(??),pentru fond si "plangere impotriva rezolutiilor sau ordonantelor procurorilor de netrimitere in judecata(art.278 ind.1 C.P.P.) si acum va rog sa hotarati daca strigatul meu de ajutor catre dvs,este justificat, deoarece fapta hotilor si insistentele mele(mai ales ca necunoscator al legilor) pe langa Parchetul Giurgiu si mai ales catre Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie, m-a adus foarte aproape de moarte,organismul a cedat si la data de 24.08.2009,am fost internat de masina salvarii,la Spitalul Clinic de Urgenta "Bagdasar Arseni"din Bucuresti,cu diagnosticele: INFARCT MIOCARDIC ACUT ANTEROSEPTAL CU PREZENTARE TARDIVA, HTA ESENTIALA GRAD 3-GRUP DE RISC FOARTE INALT,REGURGITARE MITRALA ORGANICA SEVERA(valva mitrala blocata in pozitia "deschis"),CARDIOMIOPATIE DILATATIVA SI INSUFICIENTA CARDIACA CONGESTIVA. precizez ca,biletul de iesire din spital ,l-am trimis atat la Parchet,impreuna cu certificatul de Handicap,cat si la Judecatoria Giurgiu(dos.8372/236/2009). credeti ca, pentru dorinta mea de dreptate, recuperarea pagubei dar si pentru necunoasterea legilor, Parchetul Giurgiu,trebuie neaparat sa pedepseasca un om,care s-a zbatut la spital intre viata si moarte si caruia nici acum nu i se da un prognostic optimist de supravietuire ,cu inca un dosar avand nr.8499,236/2009,pentru care am primit o a doua citatie de la Judecatoria GIURGIU ?? credeti ca mai rezist unui nou INFARCT,cand puteti constata in ce tensiune sunt tinut ,fiind purtat prin instante de judecata si pentru alte motive decat recuperarea bagubei de la hoti ??. dar poate ca asa a fost hotarata soarta mea,sa ma nasc dar sa si mor,in orasul meu natal,adica Giurgiu. ma puteti ajuta cu ceva ?? daca va implicati in mod conciliant pe langa Parchet si Judecatorie,credeti ca am sa pot rezista,mai ales interventiei Parchetului,impotriva indraznelii mele de a trece peste vointa domnilor procurori ??. va rog toate acestea,in plus,mai ales pentru faptul ca dupa externarea din spital,nu am voie sa fac nici un fel de efort fizic suplimentar si mai ales am restrictie totala la stres si situatii conflictuale. in asemenea conditii recuperarea nu numai ca este imposibila,dar exista in fiecare moment riscul de recidiva la INFARCT. astept hotararea,sfaturile si ajutorul Dvs,pentru care va multumesc din tot sufletul care mi-a mai ramas.

cu stima pentru Dvs.si speranta pentru mine,
prof.predescu gheorghe-bucuresti
tel.0730110484 si 021/4600820
Admin
Admin

Data de înscriere : 13/10/2008
Varsta : 30
Localizare : http://saptamanagiurgiuveana.tk

Vezi profilul utilizatorului http://saptamanagr.forumulmeu.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare